Notowania

wiadomości
01.02.2012 12:38

CBA zatrzymało b. szefa komendy uzupełnień w Zamościu

# dochodzi informacja z prokuratury #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja z prokuratury #

01.02. Warszawa (PAP) - Emerytowanego płk. Wojska Polskiego, byłego szefa Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Zamościu, zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów płatnej protekcji.

"Z naszych ustaleń wynika, że 62-letni mężczyzna powoływał się na wpływy w Żandarmerii Wojskowej, straży granicznej, policji, straży pożarnej oraz w Wojsku Polskim. W zamian za łapówki obiecywał załatwienie pracy bądź zmianę miejsca pełnienia służby" - powiedział w środę PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Emerytowany pułkownik został aresztowany na trzy miesiące. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

Zastępca prokuratora okręgowego w Zamościu Mirosław Buczek powiedział PAP, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od grudnia 2011 r. 62-letniemu pułkownikowi postawiono sześć zarzutów dotyczących płatnej protekcji. Do przestępstw tych miało dojść w okresie od 2002 do 2011 roku.

Buczek nie chciał ujawniać żadnych innych informacji - jak tłumaczył - ze względu na dobro śledztwa, które jest jeszcze we wczesnej fazie.

Byłemu szefowi WKU grozi nawet do ośmiu lat więzienia. "Apelujemy do osób, które wręczały mu korzyści majątkowe lub dostały taką propozycję, o zgłaszanie się"- dodał rzecznik CBA. Przypomniał, że zgodnie z art. 230a kodeksu karnego karze nie podlega sprawca, który w przypadku wręczenia korzyści majątkowej lub osobistej albo ich obietnicy zawiadomił o tym fakcie organy ścigania i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa. (PAP)

pru/ ren/ itm/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz