Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBA zatrzymało sędziego piłkarskiego z Krakowa

0
Podziel się

Roberta J. został zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w piłce nożnej.

CBA zatrzymało sędziego piłkarskiego z Krakowa
(PAP/EPA)
bEiIOFtx

Sędziego piłkarskiego Roberta J. z Krakowa zatrzymali we wtorek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna został zatrzymany w związku z toczącym się we Wrocławiu śledztwem dotyczącym korupcji w piłce nożnej.

Temistokles Brodowski z CBA wyjaśnia, że zatrzymany jest obecnie przewożony do Wrocławia, gdzie prokuratura ma mu postawić zarzuty.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 180 osobom: sędziom, m.in. najbardziej znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi Dariuszowi W., a także obserwatorom i piłkarzom.

bEiIOFtz

Tylko od początku 2009 roku zarzuty w tym śledztwie usłyszeli piłkarze, kilku działaczy; najwięcej zarzutów - 89 postawiono trenerowi Andrzejowi B.

Zarzuty usłyszeli też m.in. dwaj członkowie poprzedniego zarządu PZPN Wit Ż. i Kazimierz F. oraz wybrany do obecnego zarządu Henryk K., którego następnie Walne Zgromadzenie PZPN zawiesiło w prawach członka.

W grudniu 2007 r. przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseud. Fryzjer - domniemany organizator całego procederu.

bEiIOFua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)