Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
16.07.2009 15:35

CBA ztrzymało dwie osoby podczas kontrolowanego wręczania łapówki

Dwie osoby zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w chwilę po przyjęciu 250 tys. zł podczas operacji kontrolowanego wręczenia łapówki - podał Temistokles Brodowski z CBA.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwie osoby zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w chwilę po przyjęciu 250 tys. zł podczas operacji kontrolowanego wręczenia łapówki - podał Temistokles Brodowski z CBA. *

Sprawa dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach rządowych przy pośrednictwie w "załatwieniu sprawy" związanej z przejęciem nieruchomości w Warszawie.

Według Brodowskiego, funkcjonariusze CBA przeprowadzili operację kontrolowanego wręczenia łapówki. Jan K., doradca prezydenta Konfederacji Pracodawców Polskich oraz Małgorzata S. zostali zatrzymani po wyjściu z jednej z warszawskich restauracji, gdzie chwilę wcześniej przyjęli 250 tys. zł łapówki. Oboje powoływali się na wpływy w instytucjach rządowych.

"Ich celem było przekazanie jednej z firm developersko- inwestycyjnych nieruchomości w centrum Warszawy" - podał Brodowski. Nieruchomość, pozostająca w zasobach Skarbu Państwa użytkowana jest obecnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jan K. oraz Małgorzata S. wspólnie i w porozumieniu podjęli się pośrednictwa w załatwieniu "interesu" w zamian za obietnicę korzyści majątkowej w kwocie 500 tys. zł.

Wydział ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzut płatnej protekcji. Grozi im do 8 lat więzienia.

Według "Wprost", Jan K. to pierwszy przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych w latach 80. Tygodnik podaje, że powoływał się on na rzekome wpływy u wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Z informacji "Wprost" wynika, że Jan K. i Magdalena D. zostali zatrzymani we wtorek, kilka minut po tym, jak Jan K. przyjął łapówkę w wysokości 250 tys. zł od inwestora, który chciał nabyć atrakcyjną działkę przy ul. Bagatela w Warszawie. Działka ta jest własnością Kancelarii Premiera RP, a pozostaje w dyspozycji wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego z PO.(PAP)

sta/ wkr/

Tagi: cba, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz