Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBOS: Polacy pozytywnie o NBP i giełdzie

0
Podziel się

54 proc. Polaków ankietowanych przez CBOS dobrze ocenia działalność NBP, 11
proc. jest przeciwnego zdania - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania. 34 proc. dobrze
wypowiada się o działalności giełdy; 62 proc. nie ma jednak zdania na ten temat.

bEiybMwl

54 proc. Polaków ankietowanych przez CBOS dobrze ocenia działalność NBP, 11 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania. 34 proc. dobrze wypowiada się o działalności giełdy; 62 proc. nie ma jednak zdania na ten temat.

Jak poinformował CBOS, mimo zmiany na stanowisku prezesa Narodowego Banku Polskiego - Marek Belka został szefem NBP w czerwcu br. - w porównaniu z marcem nie zmieniły się opinie badanych o funkcjonowaniu tej instytucji. Ponad połowa respondentów ocenia dobrze jej działalność, a tylko 11 proc. ma przeciwne zdanie. 35 proc. wskazało, że nie ma zdania. Wyniki te są takie same jak w marcu.

Poprawiły się za to oceny funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych. Co trzeci ankietowany (34 proc.) dobrze wypowiada się o działalności tej instytucji. To o 5 pkt proc. więcej niż w marcu. 4 proc., czyli o 2 pkt proc. mniej niż w marcu, źle ocenia jej działalność. Aż 62 proc. ankietowanych nie ma na ten temat zdania.

bEiybMwn

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 2-8 września 2010 r. na reprezentatywnej próbie losowej liczącej 1041 dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

her/ bos/ jra/

bEiybMwO
giełda
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)