Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ przechwyciło nielegalne wyroby tytoniowe warte ponad 7,5 mln zł

0
Podziel się:

2,5 tony gotowego tytoniu do palenia, 8,5 tony suszu i krajanki, 300 tys.
papierosów i kompletną linię do ich produkcji - wszystko warte ponad 7,5 mln zł - przejęli
policjanci z CBŚ, którzy w Małopolsce i na Śląsku rozbili grupę nielegalnie wytwarzającą papierosy.

2,5 tony gotowego tytoniu do palenia, 8,5 tony suszu i krajanki, 300 tys. papierosów i kompletną linię do ich produkcji - wszystko warte ponad 7,5 mln zł - przejęli policjanci z CBŚ, którzy w Małopolsce i na Śląsku rozbili grupę nielegalnie wytwarzającą papierosy.

Jak powiedział we wtorek PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, podczas przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu akcji zatrzymano też kilka osób. Wszystkim postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Dwie osoby zostały aresztowane na wniosek nadzorującej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej w Olkuszu. Policja przewiduje kolejne zatrzymania.

"Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że grupa działała od kwietnia tego roku, a wytworzone przez nią produkty były przeznaczone na rynki państw Europy Zachodniej i Wielkiej Brytanii" - powiedział Jakubowski.

Podczas wspólnej akcji policjanci i celnicy przeszukali mieszkania, magazyny i siedziby firm w Olkuszu, Sosnowcu, Sławkowie i Jaworznie. W sumie przechwycili 8,5 tony suszu i krajanki tytoniowej, 2,5 tony gotowego tytoniu do palenia, kompletną linię do produkcji oraz 300 tys. nielegalnych papierosów. Rynkową wartość zabezpieczonych wyrobów policjanci szacują na ponad 7,5 mln zł, natomiast uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa - na co najmniej 8 mln zł.

Wśród znalezionych przedmiotów były gotowe opakowania papierosów. Zatrzymano też samochody służące do przewozu gotowych wyrobów.(PAP)

ral/ abr/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)