Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBŚ rozbiło grupę handlującą narkotykami

0
Podziel się

Siedmiu członków grupy zostało aresztowanych na trzy miesiące.

CBŚ rozbiło grupę handlującą narkotykami
(East News)
bDBhZGSt

Rzeszowskie CBŚ zatrzymało dziewięć osób w związku z handlem narkotykami. Siedmiu mężczyzn podejrzanych jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Trafili do aresztu na trzy miesiące.

Jak poinformował Jaromir Rybczak, zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 19 do 26 lat, mieszkańcy Dębicy i pobliskich miejscowości.

Wszystkim postawiono zarzuty związane z obrotem i posiadaniem narkotyków. Ponadto trzy osoby mają zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a czterem zarzucono działanie w tej grupie. Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji podał, że zatrzymani są ściśle powiązani z _ kibicowską bojówką _ jednego z dębickich klubów piłki nożnej.

bDBhZGSv

Siedmiu członków grupy zostało decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie aresztowanych na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch pozostałych zastosowano dozory policji i zakazy odpuszczania kraju.

Grupa działała od lipca 2012 roku do marca br. na terenie powiatu dębickiego. W tym czasie miała wprowadzić do obrotu znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród pseudokibiców dębickiego klubu.

Do zatrzymań doszło we wtorek, ale informację o tym organa śledcze podały dopiero dzisiaj ze względu na dobro sprawy.

CBŚ podczas zatrzymań znalazło w miejscach zamieszkania podejrzanych narkotyki. Podczas prowadzonych przeszukań policjanci CBŚ współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej wykorzystując między innymi psa do wykrywania narkotyków.

bDBhZGSB
Czytaj więcej o CBŚ w Money.pl
Zlikwidowali plantację konopi wartą pół mln zł Rośliny rosły na trudno dostępnym terenie, pośród mokradeł, w okolicach Włocławka. Po wysuszeniu można by z nich uzyskać 17 kilogramów marihuany
Oficer CBŚ chce 900 tysięcy złotych. Bo... W związku z aresztowaniem wpadł w depresję, a po wyjściu na wolność korzystał z pomocy psychiatry.
CBŚ rozbiło gang. Wpadli "Skała" i "Gruby" Po przeszukaniu jednego z mieszkań, funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro.
bDBhZGSW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)