Notowania

wiadomości
09.05.2012 15:22

CBŚ zatrzymało gangstera z Białorusi

Białorusina, który w latach 90. był szefem jednej z grup przestępczych działający w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego, zatrzymali w stolicy policjanci z CBŚ. Gang specjalizowął się m.in. w zabójstwach na zlecenie i napadach rabunkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Białorusina, który w latach 90. był szefem jednej z grup przestępczych działający w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego, zatrzymali w stolicy policjanci z CBŚ. Gang specjalizowął się m.in. w zabójstwach na zlecenie i napadach rabunkowych. *

Jak poinformował PAP Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, 50-letni "Giena" do stycznia br. siedział w więzieniu m.in. za usiłowania zabójstwa i napady rabunkowe. "Zatrzymano go ponownie, ponieważ obserwujący go policjanci ustalili, że nabył bron i amunicję. Wpadł w jednym z mieszkań na Woli" - dodał.

"Giena" oceniany był w środowisku przestępczym jako osoba o bardzo "wysokich kwalifikacjach". Bardzo dobrze posługiwał się bronią - pełnił służbę w Afganistanie, posiadał wykształcenie wyższe oraz wiedzę prawniczą. W skład jego gangu wchodzili m.in. obywatele byłego ZSRR.

"Grupa ta w końcu lat 90. działała na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, zajmując się zabójstwami na zlecenie oraz napadami rabunkowymi z bronią palną. Przestępcy dopuścili się co najmniej kilkunastu ciężkich przestępstw kryminalnych" - dodał Jakubowski.

Grupa "Gieny" wykorzystywana była w porachunkach i walce o wpływy oraz do tzw. mokrej roboty, czyli zabójstw członków rywalizujących grup przestępczych.

"Teraz policjanci ustalają gdzie 50-latek zdobył broń i czy nie była ona wykorzystywana do popełnienia przestępstw" - powiedział. (PAP)

pru/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz