Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBŚ zlikwidowało fabrykę amfetaminy

0
Podziel się

Wysokowydajne laboratorium, mogące w ciągu doby wyprodukować ok. siedmiu
kilogramów amfetaminy, zlikwidowali oficerowie Centralnego Biura Śledczego z Katowic. W sprawie
zatrzymano dotąd cztery osoby, wśród nich organizatora produkcji i chemika.

bEiPTMWJ

Wysokowydajne laboratorium, mogące w ciągu doby wyprodukować ok. siedmiu kilogramów amfetaminy, zlikwidowali oficerowie Centralnego Biura Śledczego z Katowic. W sprawie zatrzymano dotąd cztery osoby, wśród nich organizatora produkcji i chemika.

Jak poinformował PAP w poniedziałek aspirant Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji, laboratorium znajdowało się w garażu w niewielkiej miejscowości na odludziu w woj. opolskim.

"W zlikwidowanym laboratorium znajdowały się dwie kompletne linie, z których podczas trwającego około doby jednorazowego cyklu produkcyjnego można było wytworzyć nie mniej niż siedem kilogramów amfetaminy" - zaznaczył Wręczycki. Wiadomo, że do tej pory wyprodukowano tam co najmniej kilkadziesiąt kilogramów tego narkotyku.

bEiPTMWL

Śląscy oficerowie CBŚ współpracowali przy sprawie z policjantami z województw dolnośląskiego i opolskiego. To z tych regionów pochodzą zatrzymani organizatorzy nielegalnej produkcji. Przestępcy mają od 37 do 54 lat. Wśród nich jest organizator przedsięwzięcia oraz chemik, który był już karany za produkcję narkotyków.

Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara co najmniej 12 lat więzienia. Oficerowie CBŚ nie wykluczają kolejnych zatrzymań.(PAP)

mtb/ malk/ jbr/

bEiPTMXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)