Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Celnicy przechwycili ponad 5,5 tys. tabletek anabolicznych

0
Podziel się

Paczkę z ponad 5,5 tys. pochodzących z Tajlandii nielegalnych tabletek
sterydów anabolicznych przechwycili dolnośląscy celnicy. Nadawcy i odbiorcy przesyłki grozi do
trzech lat więzienia.

bEioyOKZ

Paczkę z ponad 5,5 tys. pochodzących z Tajlandii nielegalnych tabletek sterydów anabolicznych przechwycili dolnośląscy celnicy. Nadawcy i odbiorcy przesyłki grozi do trzech lat więzienia.

Jak powiedziała PAP w środę rzeczniczka prasowa wrocławskiej Izby Celnej Aleksandra Pokora, paczka została wysłana z terytorium Polski, a jej adresatem był mieszkaniec Dolnego Śląska. "Farmaceutyki zostały jednak wyprodukowane i przemycone z Tajlandii. Były opakowane fabrycznie, zafoliowane i nie posiadały napisów w języku polskim" - powiedziała rzeczniczka.

Obecnie celnicy sprawdzają, w jaki sposób paczka dotarła z Azji na terytorium Unii Europejskiej. Nadawcy oraz odbiorcy postawiony zostanie prawdopodobnie zarzut paserstwa celnego, za co grozi do 3 lat więzienia.

bEioyOLb

Od początku roku dolnośląska Służba Celna przechwyciła już ponad 24 tys. sztuk różnego rodzaju nielegalnych środków farmaceutycznych oraz suplementów diety. Wśród nich znajdowały się leki na potencję, leki wczesnoporonne, sterydy anaboliczne oraz tzw. tabletki gwałtu.(PAP)

mic/ itm/ jra/

bEioyOLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)