Notowania

celnik
28.08.2009 06:00

Celnik dostanie zwrot kosztów przeprowadzki

Posłowie poparli też przepis, że celnika będzie można zwolnić ze służby, jeżeli ukończył 65 lat i przysługuje mu prawo do emerytury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Celnikowi będzie przysługiwał zwrot kosztów przeniesienia do miejscowości, w której pełni służbę, jeżeli niemożliwe jest zapewnienie mu tam mieszkania - zdecydowali posłowie, przegłosowując senacką poprawkę do ustawy o służbie celnej. *

Posłowie poparli też senacką poprawkę, która zakłada, że celnika można zwolnić ze służby, jeżeli ukończył 65 lat i przysługuje mu prawo do emerytury.

Akceptację posłów znalazła również poprawka, która przewiduje, że celnik zwolniony dyscyplinarnie ze służby będzie otrzymywał niezwłocznie świadectwo służby. Ponadto posłowie zgodzili się, by funkcjonariusze podlegali odpowiedzialności dyscyplinarnej, w szczególności za utratę służbowej broni palnej.

Nowa ustawa o służbie celnej wzmacnia jej kompetencje; przewiduje też ułatwienia dla przedsiębiorców kontrolowanych przez celników poprzez wprowadzenie jednego trybu kontroli w miejsce dotychczasowych trzech: celnego, szczególnego nadzoru podatkowego i kontroli podatkowej.

Ustawa ma wejść w życie po upływie 21 dni od daty jej ogłoszenia. Wyjątek stanowią przepisy w sprawie opisu stanowisk w Służbie Celnej, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2011 r. Teraz trafi do podpisu prezydenta.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: celnik, sej, przeprowadzka, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz