Notowania

giełda
23.11.2010 08:47

Ceny miedzi na giełdach metali spadają

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji spadają w reakcji na działania podejmowane przez Chiny, aby schłodzić rynek kredytowy i inflację - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji spadają w reakcji na działania podejmowane przez Chiny, aby schłodzić rynek kredytowy i inflację - podają maklerzy. *

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie jest wyceniana na 8.140,00 USD za tonę, po spadku notowań o 1,8 proc.

W Szanghaju tona miedzi staniała podczas tej sesji w dostawach na luty o 3,3 proc. do 61.320 juanów (9.222 USD).

Największe banki w Chinach są już blisko wykorzystania tegorocznych kwot kredytowych i planują wstrzymanie kredytowania, aby uniknąć przekroczenia limitów - podają źródła w Chinach.

Analitycy oceniają, że przy małej dawce danych makroekonomicznych, jakie zostaną opublikowane w tym tygodniu, ceny surowców będą uzależnione teraz od ruchów kursu dolara.

"Na dodatek Święto Dziękczynienia w USA, 25 listopada, może powstrzymywać graczy przed podejmowaniem agresywniejszych akcji" - mówi Leon Westgate, analityk Standard Bank w Londynie.(PAP)

aj/ gor/ mki/

Tagi: giełda, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz