Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi najwyższe od 2008 roku

0
Podziel się

Ceny miedzi w Londynie rosną podczas tej sesji i są na
najwyższym poziomie od sierpnia 2008 r., po dobrych danych makro z gospodarki USA i Chin - podają
maklerzy.

bEitJxSJ

Ceny miedzi w Londynie rosną podczas tej sesji i są na najwyższym poziomie od sierpnia 2008 r., po dobrych danych makro z gospodarki USA i Chin - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie jest wyceniana na 8 tys. 76 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,8 proc. Wcześniej metal zdrożał do 8 tys. 85 USD/t.

Na rynku pojawił się optymizm po danych federacji logistyki w Chinach, która podała, że wskaźnik PMI wzrósł we wrześniu do 53,8 z 51,7 pkt w sierpniu. To najlepszy wynik od 4 miesięcy.

bEitJxSL

Również w USA poprawiła się aktywność w biznesie i zanotowano mniejszą liczbę nowych bezrobotnych.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 16 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 453 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 25 września wyniesie 460 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła o 83 tys. i wyniosła 4,457 mln w tygodniu, który skończył się 18 września - podał Departament Pracy.

bEitJxSR

Analitycy spodziewali się tutaj 4,473 mln osób wobec 4,540 mln tydzień wcześniej, po korekcie.

"Warunki w gospodarce USA są lepsze, również globalnie, od tego jak je odbieramy" - mówi James Paulsen, główny strateg inwestycyjny w Wells Capital Management.(PAP)

aj/ ana/ pad/

bEitJxTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)