Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie rosną przed danymi o handlu w Chinach

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie
rosną przed danymi o handlu w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na
LME kosztuje 7.170,25 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,4 proc.

bEpWDHYR

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną przed danymi o handlu w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.170,25 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,4 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień drożeje o 0,3 proc. do 3,2585 USD.

Miedź w dostawach na grudzień na giełdzie metali w Szanghaju zdrożała o 0,7 proc. do 51.780 juanów (8.471 USD) za tonę.

bEpWDHYT

Analitycy oceniają, że we wrześniu import miedzi do Chin wzrósł o 7 proc. rdr.

"Możemy mieć stosunkowo wysoki import miedzi do Chin we wrześniu, a ostatnie dane makro wskazują, że gospodarka stabilizuje się" - mówi Yu Yi, analityk SDIC SGOG Futures Co. w Pekinie.

Inwestorzy pozytywnie reagują też na informacje o rozmowach w USA ws. budżetu, choć na razie brak jest porozumienia w tej sprawie.

Po spotkaniu z prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu w czwartek wieczorem Republikanie określili rozmowy jako "użyteczne" i poinformowali, że negocjacje będą kontynuowane.

bEpWDHYZ

Były to pierwsze bezpośrednie negocjacje posłów opozycji z głową państwa od rozpoczęcia 1 października częściowego paraliżu prac rządu z powodu nieprzyjęcia przez Kongres ustawy budżetowej. Obama zaprosił wszystkich 232 Republikanów kontrolujących Izbę, ale jej przewodniczący John Boehner wybrał grupę tylko 20 kongresmenów.

Republikanie zapowiedzieli, że przedstawią Obamie pomysł tymczasowego rozwiązania polegający na podniesieniu limitu zadłużenia kraju na sześć tygodni - do 22 listopada. Tak by zapobiec niewypłacalności kraju w związku ze zbliżającą się datą 17 października, kiedy według ministerstwa finansów osiągnięty zostanie obecnie obowiązujący pułap zadłużenia (16,7 bln dolarów). (PAP)

aj/ ana/ mki/

bEpWDHZu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)