Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku
spadają w reakcji na oczekiwania, że w ub. tygodniu w USA wzrosły zapasy benzyny i paliw
destylowanych - podają maklerzy.

bErZaZCJ

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w reakcji na oczekiwania, że w ub. tygodniu w USA wzrosły zapasy benzyny i paliw destylowanych - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 97,23 USD, po spadku o 25 centów.

Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 26 centów, do 109,15 USD za baryłkę.

bErZaZCL

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy benzyny w USA wzrosły o 1,75 mln baryłek, a paliw destylowanych o 240 tys. baryłek.

Amerykański Instytut Paliw (API) poda swoje wyliczenia we wtorek po południu, a w środę zrobi to Departament Energii USA.

"Ważne będą dane o zapasach, bo ostatnio rezerwy paliw znacząco wzrosły" - mówi Ric Spooner, analityk CMC Markets w Sydney.

Inwestorzy czekają też na decyzję Fed w sprawie polityki monetarnej.

bErZaZCR

Posiedzenie Fed, na którym decydowana będzie przyszłość programu luzowania ilościowego, rozpocznie się we wtorek. Decyzja ogłoszona będzie dzień później.

Amerykański bank centralny obecnie skupuje miesięcznie aktywa warte 85 mld USD, w tym obligacje skarbowe warte 45 mld USD oraz obligacje MBS za 40 mld USD.

W poniedziałek ropa w USA zdrożała o 88 centów do 97,48 USD za baryłkę. (PAP)

aj/ asa/ pad/

bErZaZDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)