Notowania

wiadomości
13.12.2013 08:14

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Na rynku spekuluje się, że Fed ograniczy wspieranie amerykańskiej gospodarki - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Na rynku spekuluje się, że Fed ograniczy wspieranie amerykańskiej gospodarki - podają maklerzy. *

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 97,37 USD, po spadku o 13 centów.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 16 centów, do 108,51 USD za baryłkę.

Dobre dane makroekonomiczne napływające z amerykańskiej gospodarki w ostatnim czasie podsyciły spekulacje na rynku o możliwym ograniczeniu skali realizowanego przez Fed programu skupu obligacji.

Fed obecnie skupuje miesięcznie aktywa warte 85 mld USD, w tym obligacje skarbowe warte 45 mld USD oraz obligacje MBS za 40 mld USD.

Najbliższe posiedzenie Fed, na którym decydowana będzie przyszłość programu luzowania ilościowego, odbędzie się 17-18 grudnia.

W czwartek ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 6 centów do 97,50 USD za baryłkę.

Od początku 2013 r. ropa w USA zdrożała o 6,1 proc.(PAP)

aj/ asa/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz