Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w USA nadal rosną

0
Podziel się

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku
podczas tej sesji rosną z powodu możliwych zakłóceń w dostawach, bo w Zatoce Meksykańskiej formuje
się burza tropikalna - podają maklerzy.

bEgjgwOd

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu możliwych zakłóceń w dostawach, bo w Zatoce Meksykańskiej formuje się burza tropikalna - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 18 centów. do 89,52 USD.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 11 centów do 115,69 USD za baryłkę.

bEgjgwOf

W czwartek Departament Energii USA poda dane o zapasach paliw w ub. tygodniu.

Analitycy oceniają, że zapasy benzyny w USA spadły w ub. tygodniu o 1,45 mln baryłek z 208,6 mln b. Zapasy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego i diesla, spadły prawdopodobnie w ub. tygodniu o 500 tys. baryłek. Spodziewany jest też spadek zapasów ropy naftowej o 2 mln baryłek.

W środę Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy benzyny w USA spadły w ub. tygodniu o 871 tys. baryłek do 209,9 mln b, a paliw destylowanych wzrosły o 3,95 mln baryłek do 157,1 mln.

API podał, że zapasy benzyny spadły o 2,97 mln b.

bEgjgwOl

W Zatoce Meksykańskiej formuje się tymczasem nowa burza tropikalna. Z tego regionu pochodzi 27 proc. produkcji ropy dla USA i 6,5 proc. gazu.

"Ilość huraganów w Zatoce i na Wschodnim Wybrzeżu jest w tym roku trochę większa niż zazwyczaj, dlatego to powinno spowodować spadek produkcji w tym regionie" - ocenia Tetsu Emori, ekonomista Astmax Co. w Tokio.

W środę ropa w USA zdrożała o 3,32 USD do 89,34 USD/b, najwyższego poziomu od 3 VIII. Rdr wzrost cen wynosi 20 proc.(PAP)

aj/ jtt/ je/

bEgjgwOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)