Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w usa
29.09.2011 09:14

Chciał wysadzić Pentagon i Kapitol. FBI udaremniła zamachy

Aresztowany przez agentów FBI mężczyzna jest również podejrzewany o współpracę z Al-Kaidą w przygotowywaniu zamachów na żołnierzy USA stacjonujących za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cliff1066/CC/Flickr)

Aresztowany przez agentów mężczyzna jest również podejrzewany o współpracę z Al-Kaidą w przygotowywaniu zamachów na żołnierzy USA stacjonujących za granicą.

FBI zatrzymało człowieka podejrzanego o przygotowywanie zamachów na Pentagon i Kapitol przy pomocy bezzałogowych samolotów wypełnionych materiałem wybuchowym.

26-letni Rezwan Ferdaus, będący obywatelem amerykańskim, został zatrzymany w Framingham, w stanie Massachusetts, po tym jak wpadł w pułapkę zastawioną przez agentów FBI.

Według prokurator federalnej Carmen Ortiz, uzyskany materiał dowodowy wskazuje, że Ferdaus _ od dawna planował zamachy przeciwko naszemu krajowi _. Ferdaus, który jest absolwentem fizyki na Northeastern University w Bostonie, miał zacząć planować zamachy terrorystyczne na początku 2010 r.

Nowe uprawnienia w walce z terroryzmem:

Jak informuje Associated Press, Feradus zeznał, że chciał zadać Amerykanom, których określił jako _ wrogów Allaha _, psychologiczny cios atakując Pentagon będący - jak się wyraził - _ głową i sercem węża _.

Udający terrorystów agenci FBI spotykali się z nim kilkakrotnie, m. in. dostarczyli mu zamówione granaty, broń automatyczną i substancję, która udawała materiał wybuchowy. W rozmowie z nimi, Ferdaus wyjaśnił, że planuje zaatakowanie gmachu Pentagonu niewielkimi, bezzałogowymi samolotami wypełnionymi materiałem wybuchowym i sterowanymi przy pomocy urządzeń GPS. Później postanowił zaatakować także waszyngtoński Kapitol.

Według władz federalnych, Ferdaus kilkakrotnie udawał się do Waszyngtonu, gdzie fotografował Pentagon i Kapitol oraz wybierał miejsca nad rzeką Potomak, skąd miały wystartować pilotowane przez niego zdalnie samoloty z materiałami wybuchowymi.

Ferdaus wręczył agentom, których uważał za członków Al-Kaidy, zmodyfikowane telefony komórkowe, które mogły służyć za zdalne detonatory materiałów wybuchowych. Wyjaśnił, że przy ich pomocy zabito już trzech żołnierzy USA w Iraku a pięciu zraniono.

O terroryzmie w USA czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t49382.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;cia;al-kaida;nadal;zagraza;usa,137,0,908425.html) To właśnie ich Ameryka boi się najbardziej Terroryści są coraz słabsi, ale nie wolno ich lekceważyć, uważają specjaliści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t153791.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;przed;11;wrzesnia;amerykanie;w;gotowosci,254,0,892414.html) Atak "samotnego wilka". Nowy Breivik uderzy w USA? Zdaniem prezydenta Obamy osoba _ obłąkana _ lub _ kierująca się ideologią nienawiści _ może przeprowadzić masakrę taką, jak na wyspie Utoya.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t86359.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/planowali;zamach;w;rocznice;wtc,87,0,824151.html) Planowali zamach w rocznicę WTC Al Kaida chciała zdemontować tory tak, by jadący po nich pociąg wykoleił się w dolinie lub na moście na terenie USA.
Tagi: terroryzm w usa, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz