Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny apelują o spokój i powściągliwość na Półwyspie Koreańskim

0
Podziel się

Chińskie MSZ ponownie zaapelowało w środę do obu państw koreańskich o
zachowanie spokoju i powstrzymanie się od wszelkich pochopnych działań. Uchyliło się jednak od
zajęcia stanowiska po którejkolwiek ze stron.

bEhdsnEB

Chińskie MSZ ponownie zaapelowało w środę do obu państw koreańskich o zachowanie spokoju i powstrzymanie się od wszelkich pochopnych działań. Uchyliło się jednak od zajęcia stanowiska po którejkolwiek ze stron.

Wiceminister spraw zagranicznych Chin Zhang Zhijun oświadczył, że Chiny nie mają informacji z pierwszej ręki o okolicznościach zatonięcia w marcu br. południowokoreańskiego okrętu wojennego "Cheonan" i wciąż oceniają cały incydent.

Jak wiadomo, komisja z udziałem międzynarodowych ekspertów oficjalnie uznała, że okręt został trafiony przez północnokoreańską torpedę.

bEhdsnED

Stosunki między Koreą Południową i komunistyczną Północą uległy gwałtownemu pogorszeniu. Rząd w Seulu zapowiedział "ostrą reakcję" a Phenian zagroził w odpowiedzi wojną i zerwał wszelkie kontakty z sąsiadem z południa.

Phenian twierdzi, że nie ma nic wspólnego z incydentem. Jednak Korea Południowa zamierza przedstawić cała sprawę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i mobilizuje społeczność międzynarodową do wspólnego działania. (PAP)

jm/

6306958

bEhdsnFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)