Notowania

chiny
24.11.2009 08:33

Chiny: Dwie osoby stracono za udział w aferze ze skażonym mlekiem

Chiny przeprowadziły we wtorek egzekucję dwóch osób w związku z zeszłoroczną aferą z mlekiem skażonym melaminą - powiadomiła chińska agencja Xinhua.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Chiny przeprowadziły we wtorek egzekucję dwóch osób w związku z zeszłoroczną aferą z mlekiem skażonym melaminą - powiadomiła chińska agencja Xinhua. *

Według agencji ludzi tych, skazanych w styczniu, stracono za zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego oraz produkcję i sprzedaż toksycznego mleka.

Co najmniej sześcioro dzieci zmarło w Chinach, a ponad 300 tys. zatruło się po spożyciu produktów mlecznych, które okazały się skażone melaminą. Środka tego, używanego m.in. do wyrobu farb i lakierów, dodawano do mleka, by zafałszować wyniki badań jakości. Melamina jest nieprzyswajalna przez organizm ludzki, prowadzi do kamicy, a nawet niewydolności nerek, co było właśnie przyczyną zgonów lub poważnej choroby większości ofiar.

Do połowy tego roku chińskie sądy skazały ponad 20 osób odpowiedzialnych za skażenie mleka. Wobec trzech z nich orzeczono kary śmierci, a wobec innych kary dożywotniego bądź wieloletniego więzienia. (PAP)

awl/ ro/

5185225 5185272

Tagi: chiny, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz