Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Ponad 40 ofiar powodzi, zablokowana linia kolejowa Pekin-Kanton

0
Podziel się

W powodziach, które nawiedziły w tym tygodniu północny wschód i
południowy wschód Chin, zginęły co najmniej 43 osoby. W wyniku osunięć ziemi zablokowana jest linia
kolejowa łącząca Pekin z Kantonem - poinformowała w niedzielę oficjalna agencja Xinhua.

bEqFNvaZ

W powodziach, które nawiedziły w tym tygodniu północny wschód i południowy wschód Chin, zginęły co najmniej 43 osoby. W wyniku osunięć ziemi zablokowana jest linia kolejowa łącząca Pekin z Kantonem - poinformowała w niedzielę oficjalna agencja Xinhua.

Tylko w niedzielę odnotowano 12 ofiar śmiertelnych powodzi w prowincji Liaoning. W innych północno-wschodnich prowincjach, Heilongjiang i Jilin, informowano wcześniej o śmierci 25 ludzi.

W prowincji Heilongjiang, która szczególnie ucierpiała na skutek żywiołu, straty szacuje się na równowartość 870 milionów euro. Ewakuowano 140 tys. ludzi.

bEqFNvbb

Z kolei na południu co najmniej sześć osób poniosło śmierć w wyniku powodzi i osunięć ziemi w prowincji Guangdong. Zablokowanie linii kolejowej Pekin-Kanton dotknęło ok. 80 tys. pasażerów. Nie wiadomo, kiedy ruch zostanie wznowiony.

Według agencji Xinhua tegoroczne letnie powodzie na północnym wschodzie są najpoważniejsze od dziesięcioleci. Ewakuowano setki tysięcy mieszkańców obszarów zagrożonych zalaniem.

Jednocześnie w innych częściach Chin odnotowuje się rekordowe upały. Od początku sierpnia w Szanghaju temperatury sięgają poziomu nienotowanego od co najmniej 140 lat. W Zhengzhou, w środkowo-wschodnich Chinach, gdzie zwykle panują umiarkowane temperatury, w tym tygodniu termometry pokazały ponad 45 stopni Celsjusza - informują lokalne media.(PAP)

ksaj/ mow/

bEqFNvbh

14401755 14401828

bEqFNvbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)