Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Teoretyczny organ KPCh ostrzega przed "pułapką demokracji"

0
Podziel się:

Teoretyczny organ ideologiczny Komunistycznej Partii Chin (KPCh),
dwumiesięcznik "Qiushi", zamieścił w swym opublikowanym w środę najnowszym wydaniu artykuł, który
ostrzega przed zachodnimi wezwaniami do reform politycznych jako "pułapką demokracji".

bEEeLvaZ

Teoretyczny organ ideologiczny Komunistycznej Partii Chin (KPCh), dwumiesięcznik "Qiushi", zamieścił w swym opublikowanym w środę najnowszym wydaniu artykuł, który ostrzega przed zachodnimi wezwaniami do reform politycznych jako "pułapką demokracji".

Zredagowany w zaskakująco ostrym tonie artykuł wpisuje się w prowadzoną od kilku miesięcy propagandową ofensywę władz przeciwko nieprawomyślności politycznej - pisze agencja Reutera. Ofensywie tej towarzyszą aresztowania wśród dziennikarzy, prawników i obrońców praw obywatelskich.

"Kraje zachodnie atakują nas za posiadanie konstytucji, ale nie konstytucyjnego rządu twierdząc, że system jednopartyjny z partią komunistyczną jest nieprawomocny i że partia komunistyczna stoi ponad prawem. Dlatego mogą wywierać na nas naciski w sprawie wprowadzenia +reform politycznych+, na które mają tak poważną nadzieję, a których rzeczywistym celem jest wyeliminowanie przywódców partii komunistycznej i zmiana naszego systemu socjalistycznego" - napisał "Quishi".

bEEeLvbb

Skrytykował jednocześnie to, co nazwał zachodnim rodzajem demokracji oraz dążenia Stanów Zjednoczonych do jego szerzenia.

"W rzeczywistości wybory konkurencyjne oznaczają grę według reguł zachodniej demokracji, a eksportowane do państw innych niż zachodnie dają często w rezultacie podziały społeczne, antagonizm etniczny, walkę polityczną i ustawiczny brak stabilności politycznej. Jest to wrodzony mechanizm zachodniej demokracji i powinien być nazywany +demokratyczna pułapką+" - czytamy w artykule.

"Mówią oni, że Chiny mogą mieć przyszłość tylko wtedy, jeśli zaakceptują te tak zwane +uniwersalne wartości+. Ten silny świecki uniwersalizm był zawsze środkiem szerzenia zachodniej ekspansji i zapewnia ideologiczną podstawę dla zdobywania świata" - zaznaczył "Qiushi".

Jego zdaniem, zamiarem adwokatów westernizacji jest "sianie zamętu w umysłach ludzi i podział Chin", a "ta najpotężniejsza ręka jest tą, której musimy się najbardziej strzec".

bEEeLvbh

"Qiushi" (dosłownie "Poszukiwać Prawdy") zastąpił w 1988 roku poprzedni ideologiczny organ KPCh "Hongqi" ("Czerwony Sztandar"). (PAP)

dmi/ ap/

14819125

bEEeLvbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)