Notowania

chiny
06.04.2010 16:26

Chiny: Trwają poszukiwania 32 górników w zalanej kopalni

Chińscy ratownicy poszukują 32 górników uwięzionych od 28 marca w zalanej wodą kopalni w północnych Chinach. Dzień wcześniej uratowano 115 górników; we wtorek znaleziono sześć ciał.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Chińscy ratownicy poszukują 32 górników uwięzionych od 28 marca w zalanej wodą kopalni w północnych Chinach. Dzień wcześniej uratowano 115 górników; we wtorek znaleziono sześć ciał. *

"W wyniku katastrofy w kopalni Wangjialing w okręgu Xiangning sześciu górników zginęło i teraz robimy wszystko, aby odnaleźć jeszcze 32 uwięzionych" - powiedział agencji Xinhua gubernator prowincji Szansi, Wang Jun.

Według ratowników akcja poszukiwawcza w kopalni odbywa się w coraz trudniejszych warunkach z powodu zmęczenia ekip i nagromadzenia toksycznych gazów, które grożą wybuchem.

Wśród uratowanych 115 górników 26 znajduje się w "dość poważnym" stanie - podała we wtorek agencja Xinhua, powołując się na źródła medyczne.

W ubiegłym roku w chińskich kopalniach - uważanych za najbardziej niebezpieczne na świecie - śmierć w wypadkach poniosło 2631 górników.

Najgorszy pod tym względem był jednak rok 2002, kiedy zginęło 6995 górników. W dalszym ciągu przyczyną większości wypadków jest lekceważenie zasad bezpieczeństwa.(PAP)

jo/ ro/

5984405

Tagi: chiny, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz