Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny wzywają USA i Rosję do rozbrojenia nuklearnego

0
Podziel się

Chiny nawołują do dokonania dalszej drastycznej redukcji ich arsenałów nuklearnych.

Chiny wzywają USA i Rosję do rozbrojenia nuklearnego
(Philip Jägenstedt/CC/Flickr)
bEgXlQgl

Chiny nawołują do dokonania dalszej _ drastycznej _ redukcji ich arsenałów nuklearnych, zaznaczając jednocześnie, iż wszystkie państwa dysponujące bronią jądrową powinny się zobowiązać, że nie użyją jej jako pierwsze.

Ambasador Cheng Jingye, szef chińskiej delegacji na odbywające się w Wiedniu rozmowy w sprawie Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT) z 1970 roku, powiedział, że wszystkie państwa nuklearne _ nie powinny dążyć do trwałego posiadania _ bomb atomowych.

Jak zaznaczył Cheng, należy zrezygnować z opracowywania systemów obrony przeciwrakietowej, _ które zakłóca globalną równowagę strategiczną i stabilność _. Ambasador bliżej nie rozwinął tej kwestii.

bEgXlQgn

_ - Jako kraje z najliczniejszymi arsenałami nuklearnymi USA i Rosja powinny kontynuować drastyczną redukcję swych arsenałów nuklearnych w dający się zweryfikować i nieodwracalny sposób. Inne państwa z bronią jądrową, gdy warunki dojrzeją, także powinny się przyłączyć do wielostronnych negocjacji w sprawie rozbrojenia nuklearnego _ - oświadczył chiński dyplomata w pierwszym dniu obrad, które potrwają dwa tygodnie.

Według niego wspólnota międzynarodowa powinna _ w stosownym czasie _ opracować wiarygodny długoterminowy plan etapowego działania, w tym konwencji o _ całkowitym zakazie broni jądrowej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama się nie boi i zrobi to z Putinem Prezydent USA złożył zaskakującą obietnicę przed nuklearnym szczytem w Seulu.
Broń z czasu zimnej wojny przeciw hakerom Stany Zjednoczone i Rosja podpiszą umowę, na mocy której specjalny kanał łączności między obu krajami, będzie również zabezpieczał przed wojną komputerową.
Chiny i Rosja razem pozorują wojnę na morzu Rosyjsko-chińskie manewry morskie prowadzone są na Morzu Żółtym.
Konflikt między USA a Rosją. O co poszło? Stany Zjednoczone zapowiedziały, że bez względu na stanowisko Rosji, wybudują tarczę antyrakietową.
bEgXlQgO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)