Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chłodny i raczej pochmurny weekend w Beskidach

0
Podziel się:

Biała (PAP) - Dobre warunki turystyczne utrzymują się w Beskidach. Szlaki są suche,
a widoczność bardzo dobra. W górach jest chłodno - poinformowali w czwartek ratownicy grupy
beskidzkiej GOPR.

Biała (PAP) - Dobre warunki turystyczne utrzymują się w Beskidach. Szlaki są suche, a widoczność bardzo dobra. W górach jest chłodno - poinformowali w czwartek ratownicy grupy beskidzkiej GOPR.

W rejonie Babiej Góry zamknięty jest szlak żółty, tak zwana Perć Akademicka. W Beskidach turyści powinni liczyć się z utrudnieniami w miejscach zrywki drzew.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sobotę będzie pochmurno, a wieczorem może nawet spaść niewielki deszcz. W niedzielę nieco się wypogodzi. Temperatura nie przekroczy 6 stopni C.

W weekend czynne już będą wszystkie koleje linowe, które przechodziły sezonowe przeglądy techniczne.

W Bielsku-Białej godna polecenia jest ekspozycja malarstwa w Galerii Bielskiej BWA, będąca pokłosiem biennale Bielska Jesień. Zaprezentowano na niej 109 prac 37 artystów z całej Polski. Bielska Jesień jest jednym z najważniejszych w Polsce konkursów malarstwa współczesnego.

W Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie zobaczyć można wystawę "Święta Bożego Narodzenia, od tradycji do popkultury", która ukazuje, w jaki sposób komercjalizuje i zmienia się świąteczny klimat. (PAP)

szf/ bno/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)