Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Choinka w Watykanie w tym roku przyjedzie z Bawarii

0
Podziel się:

Świerk z Bawarii stanie w tym roku na watykańskim placu Świętego Piotra - poinformowała w poniedziałek późnym wieczorem niemiecka agencja dpa.

Choinka w Watykanie w tym roku przyjedzie z Bawarii
(AP/Fotolink/East News)

25-metrowy świerk z Bawarii stanie w tym roku na watykańskim placu Świętego Piotra - poinformowała w poniedziałek późnym wieczorem niemiecka agencja dpa.

Drzewo rośnie jeszcze w lesie w pobliżu miejscowości Waldmuenchen, przy granicy z Czechami i zostało wybrane już na początku tego roku. Dokładne miejsce, gdzie się znajduje, utrzymywane jest w tajemnicy.

Ważąca, jak się szacuje, około siedmiu ton choinka rozpocznie swoją podróż do Watykanu 2 grudnia. Na miejsce ma dotrzeć cztery dni później. Konwój nie będzie mógł jechać szybciej niż 60 km/h. W Austrii transport potężnego drzewa będzie możliwy wyłącznie w dzień, natomiast we Włoszech - tylko nocą.

Zwyczaj ustawiania na placu Świętego Piotra choinki pochodzącej każdego roku z innego kraju Europy wprowadził w 1982 r. papież Jan Paweł II. Waldmuenchen dostąpi tego zaszczytu już po raz drugi, tym razem po siedmiu latach starań w Stolicy Apostolskiej. Po raz pierwszy choinka z Bawarii stanęła w Watykanie w 1984 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)