Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cichocki: nagranie z egzekucji Polaka analizowane przez ABW

0
Podziel się

Doradca premiera ds. bezpieczeństwa Jacek
Cichocki poinformował w poniedziałek, że widział nagranie, na
którym - według niego - jest zapis egzekucji porwanego w
Pakistanie Polaka. Dodał, że obecnie jest ono analizowane przez ABW.

bEiMJdOt

Doradca premiera ds. bezpieczeństwa Jacek Cichocki poinformował w poniedziałek, że widział nagranie, na którym - według niego - jest zapis egzekucji porwanego w Pakistanie Polaka. Dodał, że obecnie jest ono analizowane przez ABW.

"Ja to nagranie widziałem i dla mnie to zapis egzekucji Polaka, tragiczne wydarzenie, straszne, naprawdę straszne" - powiedział Cichocki w poniedziałek w radiu RMF FM.

Dodał, że obecnie nagranie jest poddawane przez ABW "odpowiednim analizom". "Wszelkie wątpliwości będą rozwiewane, czy tutaj nie ma miejsca manipulacja, jakaś kompilacja, czy coś takiego" - zaznaczył minister w Kancelarii Premiera.

bEiMJdOv

Cichocki opisał też fragmenty nagrania. "Na nagraniu jest tak spokojny, jakby w ogóle nie przeczuwał co go za chwilę spotka. Spokojny, wychudzony, ale jednak dosyć schludnie ubrany, ogolony, tak że wygląda na człowieka nie spodziewającego się śmierci" - stwierdził Cichocki.

Według niego, z nagrania jasno wynika też, że sprawcami są Talibowie. "Tam jest napis w języku arabskim, wskazujący bezpośrednio na ten ruch Tehrik-e-Taliban" - powiedział doradca premiera ds. bezpieczeństwa.

Jak dodał, analiza ABW ma również ustalić, kto dokładnie jest sprawcą zabójstwa. (PAP)

mkr/ woj/

bEiMJdOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)