Notowania

wiadomości
08.12.2012 11:30

Cimoszewicz: decyzja Siwca nie jest dla mnie zaskoczeniem

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w sobotę dziennikarzom, że decyzja europosła Marka Siwca o odejściu z SLD nie jest dla niego zaskoczeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w sobotę dziennikarzom, że decyzja europosła Marka Siwca o odejściu z SLD nie jest dla niego zaskoczeniem.

Siwiec - wśród powodów swej decyzji o odejściu z Sojuszu - wymienił: politykę Sojuszu, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji oraz brak współpracy z Kwaśniewskim i Ruchem Palikota. Siwiec na razie nie przechodzi do innej partii, ale zostaje w polityce.

"Rozumiem, że pan Marek Siwiec doszedł do wniosku, że SLD jest niereformowalne i że nie ma większych szans, i że jego postulaty nie były tam wysłuchiwane. Nie jestem tym zaskoczony" - powiedział dziennikarzom w Krakowie Cimoszewicz.

"Sam obserwuję od wielu lat, że to także moje kiedyś środowisko polityczne cierpi na jakąś wyjątkową awersję do samokrytycyzmu, do spojrzenia z pewnego dystansu na swoje problemy, do wyciągania z tego racjonalnych wniosków. Tkwi w marazmie i rzeczywiście zmarginalizowało się" - dodał.

Zdaniem Cimoszewicza obecna polityczna słabość lewicy "nie odzwierciedla społecznej rzeczywistości". "To tylko mówi wiele o niskiej klasie polityków, którzy zarządzają zorganizowanymi formacjami tego środowiska" - mówił były premier. Pytany, czy na lewicy powstanie nowa formacja Cimoszewicz powiedział: "Nie mam wątpliwości, że kiedyś coś się tutaj stanie, bo próżnia zwykle się wypełnia". "Czy tego typu wydarzenia, jak decyzja pana Marka Siwca przybliżają ten scenariusz trudno mi powiedzieć. On deklaruje, że żadnych tego typu osobistych zamiarów nie ma" - mówił polityk.(PAP)

wos/ ako/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz