Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CIR: premier przyjął dymisję Skrzypczaka

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk, na wniosek ministra obrony narodowej, przyjął w
czwartek dymisję dotychczasowego wiceszefa MON Waldemara Skrzypczaka. O decyzji premiera
poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

bEEDYJSd

Premier Donald Tusk, na wniosek ministra obrony narodowej, przyjął w czwartek dymisję dotychczasowego wiceszefa MON Waldemara Skrzypczaka. O decyzji premiera poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Wcześniej w czwartek Skrzypczak złożył dymisję na ręce szefa MON Tomasza Siemoniaka, który skierował do premiera wniosek o odwołanie dotychczasowego wiceministra.

Skrzypczak odpowiadał w MON za zakupy uzbrojenia i sprzętu wojskowego. W ostatnich miesiącach Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała mu dostęp do informacji niejawnych, a w weekend "Gazeta Wyborcza" ujawniła jego pismo do izraelskiego ministerstwa obrony, w którym przed ogłoszeniem przez MON przetargu wymieniono konkretnego producenta bezzałogowców.

bEEDYJSf

Sam Skrzypczak oświadczył w czwartek, że jest obiektem niesprawiedliwych ataków, które stały się obciążeniem dla rządu.

B. już wiceszef MON podkreślił w oświadczeniu, że z "wielką osobistą satysfakcją" przyjął wysoką ocenę swej pracy przez premiera. Tusk mówił niedawno, że Skrzypczak realizuje politykę modernizacji wojska w sposób niezwykle sprawny, skuteczny i otwarty. "To nie jest człowiek, do którego miałbym jakiekolwiek podejrzenia" - ocenił szef rządu.

Skrzypczak dodał, że zgadza się ze słowami premiera, iż "nikt pracujący w rządzie nie powinien przynosić problemów, nawet jeśli te problemy nie wynikają z intencji ani działań". Tusk mówił bowiem, że jest dla niego rzeczą oczywistą, że "ktoś na takim stanowisku nie może sprawiać zbyt wielu kłopotów, nawet jeśli ma dobre intencje i jest w stu procentach OK".

B. wiceszef MON zapewnił, że w całej służbie i pracy kierował się wyłącznie dobrem Wojska Polskiego, działając uczciwie i z pełnym zaangażowaniem.

bEEDYJSl

Minister obrony narodowej ocenił, że Skrzypczak "wykonał dobrą pracę na rzecz modernizacji sił zbrojnych, porządkując system pozyskiwania uzbrojenia oraz tworząc nową jakość w relacjach MON-polski przemysł obronny". Siemoniak wyraził nadzieję, że wszystkie wątpliwości wokół Skrzypczaka zostaną wyjaśnione w sposób pomyślny dla generała i będzie on mógł cieszyć się "zasłużoną dobrą oceną opinii publicznej.

Szef MON powiedział PAP, że obowiązki Skrzypczaka tymczasowo przejmie inny wiceminister obrony - Czesław Mroczek.

57-letni Waldemar Skrzypczak od czerwca 2012 r. był wiceministrem obrony odpowiedzialnym za zakupy uzbrojenia i sprzętu wojskowego. W tym czasie m.in. podpisano umowy na kolejne transportery Rosomak i czołgi Leopard 2, dokończenie patrolowca "Ślązak" oraz budowę niszczycieli min, rozszerzono przetarg na śmigłowce, rozpoczęto dialog techniczny z potencjalnymi dostawcami systemów obrony powietrznej, w tym przeciwrakietowej, a także rozmowy ws. bezpilotowców.(PAP)

tgo/mok/ mow/

bEEDYJSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)