Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cisza wyborcza przed wyborami do Senatu na Podkarpaciu

0
Podziel się

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed
niedzielnymi wyborami uzupełniającymi do Senatu w okręgu wyborczym nr 55 na Podkarpaciu. Cisza
będzie obowiązywać do niedzieli do godz. 21.00, gdy zamknięte zostaną lokale wyborcze.

bEpZLTqZ

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed niedzielnymi wyborami uzupełniającymi do Senatu w okręgu wyborczym nr 55 na Podkarpaciu. Cisza będzie obowiązywać do niedzieli do godz. 21.00, gdy zamknięte zostaną lokale wyborcze.

W czasie ciszy wyborczej zakazane jest podawanie do wiadomości publicznej wyników przedwyborczych sondaży dotyczących przewidywań zachowań wyborczych i wyników wyborów. Zakazane są wszelkie formy agitacji wyborczej. Nie można zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozdawać ulotek, zawieszać plakatów, czy bilbordów.

W tym czasie zabroniona jest też agitacja w lokalach wyborczych oraz na terenie budynków, w których znajdują się te lokale.

bEpZLTrb

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, kto w czasie ciszy wyborczej poda wyniki przedwyborczych sondaży, podlega karze grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Grzywna grozi także za prowadzenie agitacji w czasie ciszy wyborczej. Podczas ciszy wyborczej nie jest zabronione publikowanie postanowień sądów wydanych w trybie wyborczym.

Okręg wyborczy nr 55 obejmuje powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski.

O mandat rywalizuje siedmiu kandydatów: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona). (PAP)

kyc/ huk/ rda/

bEpZLTrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)