Notowania

clinton
12.02.2010 07:17

Clinton w szpitalu, miał operację serca

Lekarze informują, że były prezydent czuje się dobrze i jest w dobrym nastroju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monika Flueckiger/CC/World Economic Forum)

Były prezydent USA Bill Clinton został w czwartek przewieziony do szpitala z bólami klatki piersiowej - poinformowały amerykańskie media.

Clinton został poddany zabiegowi wszczepienia dwóch endoprotez (tzw. stentów) do jednego z naczyń wieńcowych. Do Nowego Jorku przybyła małżonka Clintona, Hillary.

Clinton został przewieziony do nowojorskiego Presbyterian Hospital Uniwersytetu Columbia. Według jednego z najbliższych współpracowników byłego prezydenta, Douglasa Banda, po zabiegu czuje się on dobrze i jest w dobrym nastroju.

63-letni Clinton przebył w latach 2004 zabieg wszczepienia bajpasów w celu odblokowania czterech arterii wieńcowych. Pacjenci poddani takiemu zabiegowi często potrzebują po kilku latach kolejnego zabiegu bowiem arterie wieńcowe mają tendencję do ponownego zamykania się.

_ - Prezydent Bill Clinton został dzisiaj przyjęty do szpitala presbiteriańskiego Uniwersytetu Columbia po tym jak zaczął odczuwać bóle w klatce piersiowej. Po konsultacji z kardiologiem, został poddany zabiegowi udrożnienia jednej z arterii wieńcowych, w której umieszczono dwie endoprotezy naczyniowe (stenty). Prezydent Clinton jest w dobrym nastroju i będzie kontynuował pracę w swej fundacji oraz będzie nadal kierował akcją pomocy dla Haiti _ - oświadczył Band.

Małżonka Clintona, sekretarz stanu USA Hillary Rodham Clinton, udała się z Waszyngtonu do Nowego Jorku aby czuwać przy łóżku męża. W szpitalu jest już córka Clintonów Chelsea.

Hillary i Chelsea Clinton opuszczają szpital (Associated Press):

Rzecznik Departamentu Stanu poinformował, że Hillary Clinton odroczyła o jeden dzień swoją najbliższą podróż zagraniczną. W sobotę Clinton miała udać się w podróż do Kataru i Arabii Saudyjskiej.

Bill Clinton jest obecnie specjalnym wysłannikiem ONZ na Haiti i zajmuje się akcją niesienia pomocy dla ofiar ostatniego trzęsienia ziemi. Prezydent Barack Obama przekazał Clintonowi telefonicznie życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i podkreślił, że jego praca na rzecz ofiar kataklizmu _ jest zbyt ważna aby długo pozostawał bezczynny _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Clinton apeluje w Davos o pomoc dla Haiti ]( http://news.money.pl/artykul/clinton;apeluje;w;davos;o;pomoc;dla;haiti,49,0,581681.html )
Tagi: clinton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz