Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CNN wyemituje serię programów o przemianach ustrojowych w Polsce

0
Podziel się

Telewizja CNN International wyemituje
tygodniową (1-7 czerwca) serię audycji pt. "The New Poland", w
której zostaną pokazane przemiany polityczne, kulturalne,
społeczne i ekonomiczne, jakie zaszły w Polsce w latach 1989-2009.

bEgIhUAB

Telewizja CNN International wyemituje tygodniową (1-7 czerwca) serię audycji pt. "The New Poland", w której zostaną pokazane przemiany polityczne, kulturalne, społeczne i ekonomiczne, jakie zaszły w Polsce w latach 1989-2009.

Programy o Polsce rozpoczną cykl telewizji CNN International o upadku komunizmu w Europie, w którym zostaną przedstawione także Węgry, Niemcy, Czechy, Bułgaria i Rumunia.

Punktem kulminacyjnym serii "The New Poland" będzie emitowany 4 czerwca półgodzinny dokument "Autumn of Change" zawierający relacje głównych działaczy Solidarności, przywódców partii komunistycznej, reporterów CNN, zwykłych ludzi - świadków przemian ustrojowych.

bEgIhUAD

Dziennikarze CNN International będą także relacjonować na żywo z Warszawy, Krakowa i Gdańska obchody 20. rocznicy wyborów w 1989 roku.

Korespondentka CNN International Fionnuala Sweeney powiedziała na konferencji prasowej w poniedziałek w Warszawie, że CNN International chce zaznaczyć 20. rocznicę obalenia komunizmu w Polsce jako wydarzenia, które zapoczątkowało przemiany w Europie Środkowej. "To był czas niesamowitych przemian" - podkreśliła. Poinformowała, że zaplanowano wywiady m.in. z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

Na konferencji prasowej zostały zaprezentowane spoty reklamujące serię "The new Poland" w CNN.

Wśród programów znajdą się reportaże: "Gdańsk dzisiaj", "Katolicyzm w Polsce", "Biznes w Polsce", "Polska kuchnia", "Media w Polsce". Ponadto CNN zachęca widzów do przesyłania zdjęć, materiałów wideo i komentarzy ilustrujących ich osobiste doświadczenie związane z przemianami ustrojowymi. Do tego celu została uruchomiona strona internetowa www.cnn.com/autumnofchange (PAP)

bEgIhUAJ

kno/ jbr/

bEgIhUBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)