Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co najmniej siedem osób zginęło w trzęsieniu ziemi w Turcji

0
Podziel się

Co najmniej siedem osób zginęło w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wczoraj wieczorem prowincję Wan we wschodniej Turcji, zniszczoną w wyniku poprzedniego kataklizmu 23 października.

Co najmniej siedem osób zginęło w trzęsieniu ziemi w Turcji
(PAP/EPA/SALIH ZEKI FAZLIOGLU/ANADOLU AGENCY)
bDyTpKqJ

Ratownicy wydobyli spod gruzów trzech budynków 23 żywych ludzi. Akcja ratunkowa trwała całą noc.

Turecki wicepremier Besir Atalay powiedział, że najnowsze wstrząsy o sile co najmniej 5,6 w skali Richtera zniszczyły 25 budynków w samym mieście Wan, ale tylko trzy z nich były zamieszkane; pozostałe zostały opuszczone już w następstwie październikowego trzęsienia. Zginęło wówczas ponad 600 osób, a ponad 4 tys. zostało rannych. W oddalonym o kilkanaście kilometrów od Wan mieście Edremit, gdzie znajdowało się epicentrum wstrząsów, nie odnotowano zniszczeń.

Przez całą noc - mimo wstrząsów wtórnych - trwała akcja ratunkowa, która koncentruje się na dwóch zawalonych hotelach i jednym domu mieszkalnym w Wan - poinformował Atalay. Jednym z budynków, które najbardziej ucierpiały, jest znany miejski hotel - Bayram; został on w ubiegłym roku gruntownie odremontowany. W hotelu zakwaterowani byli m.in. dziennikarze, którzy relacjonowali poprzednie trzęsienie i akcję ratunkową.

bDyTpKqL

Zobacz akcję ratunkową po trzęsieniu w mieście Wan

**

**

bDyTpKqR

Turecka agencja Dogan podała, że dwóch jej dziennikarzy jest zaginionych. Według tureckich władz, dokładna liczba gości hotelowych nie jest znana, ale zapewne kilkadziesiąt osób jest uwięzionych pod gruzami. Czerwony Półksiężyc natychmiast przekazał ofiarom kataklizmu 15 tys. namiotów, a także skierował na miejsce około 300 ratowników.

Ponowne trzęsienie ziemi w Turcji

  • fot: PAP/EPA ANADOLU AGENCY
  • fot: PAP/EPA ANADOLU AGENCY
  • fot: PAP/EPA ANADOLU AGENCY
  • fot: PAP/EPA ANADOLU AGENCY [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/ponowne-trzesienie-ziemi-w-turcji-g358058.html)

Od październikowego trzęsienia, które miało siłę 7,2 w skali Richtera, w regionie odnotowano około 1,4 tys. wstrząsów wtórnych. Wielu mieszkańców mimo chłodu w dalszym ciągu mieszka w namiotach, w obawie przed powrotem do domów. Co najmniej 2 tys. budynków zostało zniszczonych, a kolejne 3,7 tys. nie nadaje się do zamieszkania - twierdzą władze.

O poprzednim trzęsieniu w Turcji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t178639.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;wydobyli;z;gruzow;niemowlaka,37,0,950053.html) Turcja: Uratowali z gruzów niemowlaka Liczba ofiar niedzielnego trzęsienia ziemi w południowo-wschodniej Turcji wzrosła do co najmniej 366 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t177218.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najnowsze;informacje;z;turcji;zobacz;zniszczenia;na;filmie,231,0,948199.html) Ginęło nawet pół miliona ludzi. A w Turcji... Kataklizm zniszczył m.in. więzienie. Więźniowie uciekli, ale... wrócili.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t176536.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/potezne;trzesienie;ziemi;w;turcji;zobacz;skutki,220,0,947420.html) Potężne trzęsienie ziemi. Są liczne ofiary Kataklizm dotknął wschód Turcji. _ Jesteśmy dobrzy w ratowaniu przysypanych, jak trzeba to pomożemy _ - deklaruje polski premier.
bDyTpKqS
bDyTpKrm
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)