Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Comarch wyda 20-30 mln zł na ośrodki przechowywania danych

0
Podziel się

Około 20-30 mln zł wyda krakowska spółka informatyczna Comarch SA na
utworzenie własnych ośrodków przechowywania danych (Data Center) we Francji i Niemczech -
poinformował PAP w poniedziałek wiceprezes spółki Marcin Warwas.

bEhnBOPp

Około 20-30 mln zł wyda krakowska spółka informatyczna Comarch SA na utworzenie własnych ośrodków przechowywania danych (Data Center) we Francji i Niemczech - poinformował PAP w poniedziałek wiceprezes spółki Marcin Warwas.

Jak poinformował wiceprezes, spółka kupiła już nieruchomość w Lille we Francji, gdzie trwa obecnie jej adaptacja pod potrzeby data center. Jego otwarcie planowane jest na przełomie 2010 i 2011 roku.

W następnej kolejności planowana jest budowa podobnego centrum w Niemczech. Spółka analizuje obecnie kilka ofert nieruchomości, z których jedna powinna zostać zakupiona do wakacji.

bEhnBOPr

"Poprzez uruchomienie tych ośrodków chcemy z jednej strony dotrzeć do klientów funkcjonujących na tych rynkach, a z drugiej strony poszerzyć naszą ofertę dla klientów z segmentu międzynarodowych korporacji, które już korzystają z naszych data center w Krakowie i Warszawie" - zaznaczył Warwas.

Comarch posiada dwa ośrodki przechowywania danych w Krakowie i Warszawie, a kolejny w Krakowie jest w trakcie budowy. Klienci to międzynarodowe firmy z krajów Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. (PAP)

rgr/ pad/ bk/

bEhnBOPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)