Notowania

wiadomości
02.03.2013 23:21

Czad: armia zabiła w Mali dowódcę islamskich terrorystów

Czadyjska armia zabiła w Mali jednego z najważniejszych dowódców islamskich terrorystów w północnej Afryce, Mochtara Belmochtara - poinformowały w sobotę późnym wieczorem władze Czadu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czadyjska armia zabiła w Mali jednego z najważniejszych dowódców islamskich terrorystów w północnej Afryce, Mochtara Belmochtara - poinformowały w sobotę późnym wieczorem władze Czadu. *

Według władz Czadu, Belmochtar zginął razem z kilkoma innymi terrorystami w ataku żołnierzy armii czadyjskiej na bazę dżihadystów w północnym Mali.

Informacji o śmierci Belmochtara nie potwierdziły na razie inne źródła, w tym władze Mali i dowództwo armii francuskiej, która prowadzi operację przeciwko islamistom w północnym Mali, korzystając także ze wsparcia czadyjskich wojsk.

Mochtar Belmochtar, zwany Jednookim, był jednym z założycieli Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu (AQMI). W październiku 2012 roku opuścił ją jednak i utworzył własną organizację. Był on odpowiedzialny m.in. za styczniowy atak na kompleks gazowy we wschodniej Algierii i śmierć blisko 40 pracowników kompleksu, w tym wielu obcokrajowców.

W czwartek w północnym Mali zginął główny dowódca polowy północnoafrykańskiego odłamu Al-Kaidy Abdelhamid Abu Zeid.(PAP)

13321741 13321668 13321861

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz