Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czartoryski: klub PiS ma projekt uchwały o samorozwiązaniu Sejmu

0
Podziel się:

Klub PiS ma gotowy projekt uchwały o
samorozwiązaniu Sejmu wraz z uzasadnieniem - powiedział sekretarz
klubu PiS Arkadiusz Czartoryski dziennikarzom w środę wieczorem.
Klub chce, by wniosek był głosowany na posiedzeniu Sejmu 7 września.

Klub PiS ma gotowy projekt uchwały o samorozwiązaniu Sejmu wraz z uzasadnieniem - powiedział sekretarz klubu PiS Arkadiusz Czartoryski dziennikarzom w środę wieczorem. Klub chce, by wniosek był głosowany na posiedzeniu Sejmu 7 września.

Czartoryski powiedział, że, jeżeli tylko klub przegłosuje projekt, wniosek będzie jak najszybciej złożony marszałkowi Sejmu. Posiedzenie klubu zaczęło po godz. 21.

Pytany, dlaczego klub PiS składa własny wniosek o samorozwiązanie, podczas, gdy takie wnioski złożyły już PO i SLD, Czartoryski wyjaśnił, że PiS chce mieć pewność, że wniosek nie będzie wycofany. Po tym, jak dziś w Sejmie zachowywali się posłowie m.in. SLD i LPR nie mamy pewności co do intencji mniejszych klubów - powiedział Czartoryski.

Minister w kancelarii premiera Adam Lipiński powiedział, że PiS nadal zależy na przegłosowaniu kluczowych ustaw. Nie wykluczył, że jeśli udałoby się to załatwić na tym posiedzeniu Sejmu, wtedy mógłby być przegłosowany również wniosek o samorozwiązanie izby. (PAP)

ajg/ mag/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)