Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys
02.03.2009 22:21

Czechy: Vondra: UE należy rozszerzać mimo kryzysu

Unia Europejska nie ma żadnego powodu, by spowalniać lub zawieszać swe dalsze rozszerzanie, także w związku z kryzysem - oświadczył w poniedziałek czeski wicepremier Alexandr Vondra na zorganizowanej w Pradze konferencji, która dokonała oceny skutków ostatnich rozszerzeń UE.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Unia Europejska nie ma żadnego powodu, by spowalniać lub zawieszać swe dalsze rozszerzanie, także w związku z kryzysem - oświadczył w poniedziałek czeski wicepremier Alexandr Vondra na zorganizowanej w Pradze konferencji, która dokonała oceny skutków ostatnich rozszerzeń UE. *

Zdaniem Vondry, to właśnie przyjęcie do Unii nowych państw członkowskich i zwiększenie wolnego rynku mogłoby przyspieszyć gospodarcze odrodzenie.

"Nie ma żadnych powodów dla spowalniania rozszerzenia, i to również ze względu na kryzys. Może być raczej odwrotnie, ponieważ powiększenie wolnego rynku jest warunkiem odbicia się gospodarki od dna" - powiedział czeski wicepremier.

Wyraził jednocześnie nadzieję na rychłe rozwiązanie sporu o granicę morską, jaki prowadzą obecnie Słowenia i Chorwacja, czego skutkiem jest faktyczne zablokowanie rozmów akcesyjnych z tym ostatnim państwem. "Chorwacja będzie mieć swą przyszłość w UE i nie dojdzie do istotnych opóźnień" - zadeklarował Vondra. (PAP)

dmi/ mc/

5148

Tagi: kryzys, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz