Notowania

Czeczen stanie przed sądem za zabójstwo Politkowskiej

Oskarżonemu o zabicie opozycjonistki Rustam Machmudow postawiono też zarzuty handlu bronią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/Interpol)

37-letni *Rustam Machmudow (na zdj.)* jest oskarżony o zabójstwo rosyjskiej opozycjonistki Anny Politkowskiej w 2006 r. w Moskwie.

Zatrzymany w nocy z poniedziałku na wtorek Rustam Machmudow został oskarżony o _ zabójstwo i handel bronią _ - poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, odpowiedzialny za śledztwa kryminalne.

Komitet dodał, że _ Machmudow był wykonawcą zabójstwa dziennikarki "Nowej Gaziety" Anny Politkowskiej. Śledczy zgromadzili wystarczające dowody _ przeciwko niemu. Według tego samego źródła Machmudowa oskarżono również o wymuszenia w Moskwie w latach 90.

Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, w tym o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce Władimira Putina - została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego moskiewskiego domu, gdy czekała na windę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t31057.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zabojca;anny;politkowskiej;zatrzymany,30,0,842014.html) Zabójca Anny Politkowskiej zatrzymany? Rustam Machmudow, którego Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej uważa za zabójcę dziennikarki "Nowej Gaziety" jest w rękach policji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t102472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;w;obronie;prawa;do;zgromadzen,45,0,842285.html) Rosjanie w obronie prawa do zgromadzeń Co najmniej 30 osób zostało zatrzymanych, w tym liderzy Innej Rosji i Frontu Lewicowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t17055.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chodorkowski;wygral;z;rosja;w;strasburgu,251,0,841979.html) Chodorkowski wygrał z Rosją w Strasburgu Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Rosja naruszyła prawa byłego szefa Jukosu.
Tagi: zabójstwo anny politkowskiej, aresztowanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz