Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czesi nie chcą reformy służby zdrowia

0
Podziel się:

Związki zawodowe zapowiadają strajk przeciwko pomysłom ministra zdrowia Tomasza Julinka.

Czesi nie chcą reformy służby zdrowia
(PAP/EPA)
bETvJuxx

Czeski związek zawodowy pracowników służby zdrowia zapowiedział na 24 czerwca strajk przeciwko reformom przygotowywanym przez ministra zdrowia Tomasza Julinka.

Protest ma potrwać 24 godziny. - _ Nie walczymy przeciwko obywatelom, walczymy przeciwko reformie _ - oświadczył szef związku zawodowego służby zdrowia i opieki społecznej Jirzi Schlanger. -_ W tę akcję wpisze się także przewidziana na przyszłą środę demonstracja przed siedzibą rządu w Pradze. _

*Związek *zawodowy służby zdrowia i opieki społecznej zrzesza około 45 tysięcy pracowników.Julinek z prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) przygotował szereg projektów reform. Przewidują one m.in. od przyszłego roku przekształcenie szpitali uniwersyteckich i kas ubezpieczeniowych w spółki akcyjne.

bETvJuxz

Związki zawodowe, tak jak socjaldemokratyczna opozycja (CSSD), zdecydowanie krytykują obowiązujące od początku tego roku opłaty za każdą wizytę u lekarza i przepisanie recepty (30 koron, czyli 1,2 euro) oraz za każdy dzień pobytu w szpitalu (60 koron).

bETvJuya
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)