Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Częstochowa: Podpisaniem porozumienia zakończono protest lekarzy

0
Podziel się

Podpisaniem porozumienia zakończył się trwający od ponad miesiąca protest
lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie -
poinformował w piątek Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego.

bErtucol

Podpisaniem porozumienia zakończył się trwający od ponad miesiąca protest lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie - poinformował w piątek Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego.

Pod koniec września ok. 140 z 325 zatrudnionych w szpitalu lekarzy złożyło wypowiedzenia umów o pracę. Była to forma sprzeciwu wobec braku odpowiedniego serwisowania sprzętu medycznego. Lekarze wskazywali również na problemy z zaopatrzeniem w leki i domagali się zmian personalnych, m.in. na stanowisku wicedyrektora ds. medycznych.

Wszystkie te postulaty zostały spełnione po piątkowym spotkaniu dyrekcji szpitala, strajkujących lekarzy z wicemarszałkiem województwa Mariuszem Kleszczewskim. Urząd marszałkowski (właściciel szpitala) poinformował po spotkaniu, że o podpisaniu porozumienia zdecydowała m.in. konieczność utrzymania ciągłości świadczeń medycznych.

bErtucon

"Nie uczestniczyłem w tych ostatnich rozmowach, ale znam ich wynik i cieszę się, że nasze postulaty naprawy szpitala zostały przyjęte. Mieliśmy rację, osiągnęliśmy sukces" - powiedział PAP Grzegorz Zieliński, jeden z lekarzy szpitala NMP.

Z komunikatu urzędu marszałkowskiego wynika, że w szpitalu rozpoczęto systematyczne serwisowanie sprzętu medycznego oraz wprowadzono m.in. nowoczesny system rozpisywania leków dla pacjentów. Urząd rozpisał również konkurs na wicedyrektora ds. medycznych; poinformował też, że wkrótce ma dojść do zmiany na stanowisku wicedyrektora ds. ekonomicznych

Jak powiedział PAP dyrektor szpitala Jarosław Madowicz, w związku z podpisaniem porozumienia każdy z lekarzy może złożyć do końca grudnia oświadczenie o wycofaniu wypowiedzenia umowy o pracę. "Jako pracodawca przyjmę te wypowiedzenia zgodnie z ustaleniami, które zapadły na spotkaniu" - dodał. (PAP)

ktp/ bos/ jbr/

bErtucoO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)