Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Częstochowa: Zakończono budowę trzech placów rekreacji dla seniorów

0
Podziel się

Trzy nowe place rekreacji ruchowej dla seniorów powstały w Częstochowie.
Na ich budowę przeznaczono prawie 190 tys. zł - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Urzędu
Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.

bEqoGvIl

Trzy nowe place rekreacji ruchowej dla seniorów powstały w Częstochowie. Na ich budowę przeznaczono prawie 190 tys. zł - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.

Place rekreacji ruchowej powstały w trzech dzielnicach - Ostatni Grosz, Północ oraz w Śródmieściu - przy otwartym w kwietniu tego roku Częstochowskim Centrum Aktywności Seniora.

Każda z siłowni została wyposażona w urządzenia do ćwiczeń, m.in. orbitreki - urządzenia pozwalające wzmacniać różne grupy mięśni, a także przyrządy do ćwiczeń skrętów tułowia, steppery, masażery pleców, rowery stacjonarne.

bEqoGvIn

"Poszczególne place nieco różnią się wyposażeniem, dzięki temu seniorzy mogą korzystać z różnych urządzeń. Siłownie są oczywiście nieodpłatne i otwarte dla wszystkich, chociaż sprzęt jest dostosowany do osób dojrzałych. Można z nich korzystać o różnych porach dnia" - powiedział rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

Inwestycja została sfinansowana z budżetu miasta, jej koszt to ponad 188 tys. zł.

Tutaj dodał, że na terenie miasta seniorzy mają do dyspozycji łącznie sześć takich placów. "Chcemy kontynuować działania na rzecz seniorów, w planach jest budowa kolejnych takich miejsc" - poinformował.(PAP)

ktp/ abr/

bEqoGvIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)