Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Członkini Pussy Riot ma szanse na wcześniejsze zwolnienie

0
Podziel się:

Jedna z dwóch członkiń zespołu Pussy Riot, odbywających karę dwóch lat więzienia za tzw. antyputinowską modlitwę, może zostać zwolniona przedterminowo.

Członkini Pussy Riot ma szanse na wcześniejsze zwolnienie
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bETIkEoR

Jedna z dwóch członkiń zespołu Pussy Riot, odbywających karę dwóch lat więzienia za tzw. antyputinowską modlitwę, może zostać zwolniona przedterminowo - pisze dziennik _ Kommiersant _ powołujący się na obrońców osadzonej Nadieżdy Tołokonnikowej.

Adwokatka Tołokonnikowej Irina Chrunowa przedłożyła stosowny wniosek w sądzie w Mordowii, rosyjskiej republice ok. 600 km na południowy wschód od Moskwy, gdzie Tołokonnikowa odbywa karę dwóch lat więzienia za udział w występie - proteście przeciwko Władimirowi Putinowi, który członkinie grupy Pussy Riot zorganizowały w świątyni prawosławnej w Moskwie.

Chrunowa powiedziała, że jej klientka ma dobrą opinię w miejscu zamieszkania i w zakładzie karnym, gdzie przebywa. Wniosek o przedterminowe zwolnienie Tołokonnikowej ma zostać rozpatrzony w ciągu miesiąca.

bETIkEoT

O przedterminowe zwolnienie, o które można zabiegać po odbyciu połowy kary, ma zamiar się starać także druga osadzona Maria Alochina. W styczniu sąd odrzucił jej prośbę o zgodę na odroczenie odbywania kary do czasu, gdy jej obecnie 5-letni syn będzie nastolatkiem. Obie uwięzione mają nieletnie dzieci.

Maria Alochina, Nadieżda Tołokonnikowa i Jekatierina Samucewicz zostały skazane na dwa lata więzienia za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _, gdy w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Samucewicz zawieszono wykonanie kary, dwie pozostałe kobiety wysłano w głąb Rosji: Tołokonnikową - do kolonii karnej w Republice Mordwińskiej, Alochiną - do łagru w Kraju Permskim około 1300 km na wschód od stolicy Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wałęsa napisze do Putina ws. Pussy Riot Były prezydent informuje, że będzie chciał przekonać Władimira Putina do uwolnienia artystek.
Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
Członkinie Pussy Riot skazane. Jest wyrok W związku z procesem, w wielu krajach różne środowiska okazywały solidarność z członkiniami Pussy Riot.
bETIkEpu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)