Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Członkinie Pussy Riot o możliwości startu w wyborach w Moskwie

0
Podziel się:

Wybory odbędą się najpewniej we wrześniu, chociaż konkretnej daty jeszcze nie ustalono.

Członkinie Pussy Riot o możliwości startu w wyborach w Moskwie
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bEUhDCJh

Dwie członkinie rosyjskiej grupy punkrockowej Pussy Riot poinformowały, że mogą spróbować ubiegać się o miejsca w Moskiewskiej Dumie Miejskiej w tegorocznych wyborach do tego zgromadzenia ustawodawczego.

Nadieżda Tołokonnikowa (na zdjęciu) i Maria Alochina, które pojawiły się w Berlinie na imprezie związanej z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Berlinale, uważają, że _ warto spróbować _ wejść do polityki.

Wybory odbędą się najpewniej we wrześniu, chociaż konkretnej daty jeszcze nie ustalono.

bEUhDCJj

Tołokonnikowa i Alochina zostały zwolnione na mocy amnestii w grudniu ubiegłego roku z odbywania kary dwóch lat pozbawienia wolności, na jaką je skazano za wykonanie w lutym 2012 roku antyprezydenckiego utworu w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Amnestię uchwaliła Duma Państwowa, niższa izba parlamentu Rosji, w związku z 20. rocznicą przyjęcia konstytucji.

Tołokonnikowa i Alochina poinformowały również, że Jekatierina Samucewicz - trzecia członkini grupy Pussy Riot, którą również skazano, lecz której wykonie kary zawieszono - nie będzie uczestniczyć w działaniach organizacji Strefa Prawa, w której obie amnestionowane chcą walczyć o prawa więźniów.

Czytaj więcej w Money.pl
Moskwa chce odwołania filmu o Pussy Riot "Pussy Riot. A Punk Prayer" wchodzi do grona 15 kandydatów nominowanych do Oskara w kategorii najlepszego dokumentu.
Apelują do Putina o uwolnienie Pussy Riot Autorzy listu przypominają, że Rosja podpisała międzynarodowe konwencje praw człowieka.
bEUhDCJK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)