Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czwarty martwy łabędź znaleziony na przystani w Toruniu

0
Podziel się:

9.3.Toruń (PAP) - Czwartego martwego łabędzia znaleziono w
czwartek w południe w Toruniu na przystani AZS. Ptak należał do
tego samego stada, z którego pochodziły trzy łabędzie zarażone
wirusem ptasiej grypy H5N1.

*9.3.Toruń (PAP) - Czwartego martwego łabędzia znaleziono w czwartek w południe w Toruniu na przystani AZS. Ptak należał do tego samego stada, z którego pochodziły trzy łabędzie zarażone wirusem ptasiej grypy H5N1. *

Martwego ptaka wysłano do badań w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Bydgoszczy, skąd wysłane będą próbki do testów w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach. Dopiero wtedy będzie wiadomo, czy łabędź był zarażony wirusem ptasiej grypy.

W czwartek wójt gminy Lubicz Marek Olszewski poinformował, że w środę martwego łabędzia znaleziono we wsi Mierzynek, leżącej w podtoruńskiej gminie Lubicz. Nie wiadomo jeszcze, czy ptak zarażony był wirusem ptasiej grypy. On także został przesłany do Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Bydgoszczy, gdzie zostaną pobrane próbki, które później zbadają specjaliści z Instytutu Weterynarii w Puławach.

Część gminy Lubicz położona jest w 10-kilometrowej strefie zagrożonej wirusem ptasiej grypy, którą utworzono po wykryciu ogniska tej choroby w Toruniu. Jednak gospodarstwo, w którym znaleziono padłego ptaka, leży już poza tą strefą.

Pierwsze dwa martwe łabędzie znaleziono 2 marca na przystani AZS na Wiśle w Toruniu. Dwa dni później w tym samym miejscu padł trzeci. Badania w puławskim instytucie wykazały, że ptaki były zarażone niebezpiecznym dla ludzi wirusem H5N1.(PAP)

mil/ pad/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)