Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dach nad wrakiem Tupolewa najwcześniej za tydzień

0
Podziel się

Rosjanie zasłonią i ogrodzą szczątki Tu-154M.

Dach nad wrakiem Tupolewa najwcześniej za tydzień
(PAP/EPA)
bEhcakZh

Prace nad zadaszeniem miejsca, gdzie na lotnisku Siewiernyj leżą szczątki polskiego Tu-154M, rozpoczną się w _ najbliższych dniach _, może już jutro - poinformował rzecznik smoleńskiego gubernatora Andriej Jewsiejenkow.

_ - Roboty budowlane nad przykryciem szczątków samolotu Tu-154M (...) rozpoczną się w najbliższych dniach, być może nawet jutro _ - powiedział.

Zapewnił, że wrak samolotu, który rozbił się 10 kwietnia, jest chroniony. Według niego, nikomu, nawet miejscowym mieszkańcom, nie wolno przechodzić przez teren, gdzie leżą szczątki maszyny.

bEhcakZj

_ - Szczątki samolotu znajdują się pod ochroną. Podejście do nich jest zakazane, dopóki nie zakończą się wszystkie działania _ - zaznaczył. Na pytanie o ścieżkę przebiegającą przez chroniony teren podkreślił: _ Nie chodzą (tam) miejscowi, bo to miejsce znajduje się pod ochroną. Dopóki nie zakończą się wszystkie działania, nie możemy pozwolić sobie, by szczątki nie znajdowały się pod ochroną _.

Naczelna Prokuratura Wojskowa informowała w czwartek, że wrak Tu-154M ma zostać zabezpieczony do 10 października: okryty brezentem i ogrodzony płotem. O zabezpieczenie wraku polska prokuratura prosiła Rosjan w jednym ze swoich wniosków o pomoc prawną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjska;prasa;glowna;wina;za;katastrofe;tu-154;po;stronie;polskiej,67,0,684355.html) Rosyjska prasa: Główna wina za katastrofę TU-154 po stronie polskiej _ Najważniejsze to brak procedur i złe wyszkolenie pilotów. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t96301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;archeolodzy;przyjechali;do;smolenska,190,0,684734.html) Polscy archeolodzy przyjechali do Smoleńska Wspólnie z prokuratorem wojskowym rozpoczęli rekonesans miejsca katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t112138.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;dziennikarze;zatrzymani;w;smolensku,83,0,685139.html) Polscy dziennikarze zatrzymani w Smoleńsku Korespondenci TVP Info, TVN 24 i RMF FM w Rosji zostali zatrzymani pod pretekstem wejścia na teren wojskowy.
bEhcakZK
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)