Notowania

gospodarka szwecji
27.03.2012 20:25

Darmowe działki w Szwecji. Zgłosiły się setki Polaków

Setki zgłoszeń z Polski otrzymał pracownik szwedzkiej gminy Nordmaling, która ogłosiła, że przekaże za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrlins/CC/Flickr)

Setki zgłoszeń z Polski otrzymał pracownik szwedzkiej gminy Nordmaling, która ogłosiła, że przekaże za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy.

_ - Nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym _ - powiedział szwedzkiej telewizji SVT Sune Hoeglander z gminy Nordmaling. Zainteresowani Polacy dzwonili pod numer wskazany na stronie internetowej gminy nawet w nocy.

Aby ułatwić komunikację z Polakami, samorząd postanowił zatrudnić tłumacza. _ - Teraz będziemy odpowiadać na otrzymane e-maile oraz prosić zgłaszających się o przesłanie krótkiej informacji o sobie. Następnie czeka nas trudne zadanie związane z wyborem _ - dodał Hoeglander.

Położona na północy Szwecji nad Zatoką Botnicką 7-tysięczna gmina Nordmaling postanowiła przekazać bezpłatnie 100 działek osobom, które zadeklarują, że wybudują na nich domy. Chce w ten sposób pozyskać nowych mieszkańców.

Początkowo gminie Nordmaling trudno było znaleźć chętnych do osiedlenia się na jej terenie wśród Szwedów. Spoza Szwecji zgłaszali się jedynie Niemcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Król Szwecji: Polska wspaniale się rozwija Karol XVI Gustaw odwiedził Polskę. Podpisaliśmy z jego krajem deklarację współpracy.
Szwedzka para królewska z wizytą w Polsce Król Karol XVI Gustaw i królowa Sylwia będą w naszym kraju do piątku; oprócz stolicy, odwiedzą też Wrocław i Świdnicę.
Tagi: gospodarka szwecji, szwecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz