Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
29.08.2011 12:14

Debata o debacie. Szef sztabu PiS wychodzi

Prawo i Sprawiedliwość nie chce debatować z SLD i PJN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

[aktualizacja 14:10]

*W Sejmie spotkali się szefowie sztabów wyborczych PO, PiS, SLD, PSL i PJN. Rozmawiali o warunkach przeprowadzenia przedwyborczej debaty. Z propozycją takiego spotkania wystąpili kilka dni temu politycy Sojuszu. *

W spotkaniu w Sejmie udział brali: Jacek Protasiewicz (PO), Tomasz Poręba (PiS, na zdjęciu), Eugeniusz Grzeszczak (PSL), Stanisław Wziątek (SLD) i Tomasz Dudziński (PJN).

Tomasz Poręba wyszedł jednak ze spotkania wcześniej. Stwierdził, że podtrzymał propozycję debaty z koalicją PO-PSL i ponowił zaproszenie do centrum programowego PiS. - _ Ten warunek nie był przez nas przyjęty _- podkreślał szef sztabu wyborczego SLD Stanisław Wziątek.

Pozostali ustalili, że do wyborów, co piątek zorganizowanych zostanie sześc debat. Pięć będzie miało charakter ekspercki. Każda z nich powinna trwać nie więcej niż jedna godzina. Ostatnie spotkanie ma być spotkaniem liderów partyjnych.

Tematy kolejnych debat to m.in.: służba zdrowia, gospodarka, rolnictwo, polityka zagraniczna. Z ustaleń szefów sztabów wynika, że wszystkie media mają mieć wolny dostęp do możliwości zaprezentowania tych debat.

Przed weekendem poseł SLD Stanisław Wziątek zaproponował, by wszyscy szefowie sztabów partii, które mają swoje kluby w Sejmie, spotkali się _ by przedyskutować zarówno kwestie merytorycznej zawartości dyskusji, jak i określić charakter, miejsce i czas tej dyskusji _.

Z kolei dziś PJN zaproponował, aby debaty - z udziałem komitetów wyborczych, które wystartują w wyborach - ruszyły 2 września. Według PJN, w debacie powinny uczestniczyć te komitety, które zarejestrują listy w całym kraju._ - Wzywamy, by nie przeciągać stanu dyskusji o debatach _ - mówił Kowal.

Jak dodał, ludzie źle odbierają to, że politycy, którzy chcą decydować o sprawach kraju, nie są w stanie umówić się na debatę. Szef PJN przekonywał też, że debaty nie ma, bo premier nie jest w stanie _ odpowiedzieć na proste pytanie, czy podwyższy podatki czy nie _.

Sawicki przyjdzie do PiS?

Prawo i Sprawiedliwość zaprosiło do swojego Centrum Programowego ministra rolnictwa Marka Sawickiego, by porozmawiać z nim na temat sytuacji w rolnictwie. PSL uważa, że to jednostronna propozycja, jednak nie mówi kategorycznie _ nie _.

Tomasz Poręba na konferencji swojej partii mówił potem, że w Sejmie porozumiał się w sprawie zaproszenia ministra rolnictwa do Centrum Programowego PiS. Według polityka Prawa i Sprawiedliwości, minister Sawicki wyraził gotowość do rozmowy na temat polskiego rolnictwa.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SZEFA SZTABU PIS:

źródło: IAR

Szef sztabu PSL Eugeniusz Grzeszczak mówił, że tego typu uzgodnienie jeszcze nie zapadło. Podkreślał, że brak zgody PiS na reguły ustalone przez szefów sztabów w Sejmie utrudnia debatę PiS - minister Sawicki.

POSŁUCHAJ SZEFA SZTABU PSL:

źródło: IAR

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, by z ministrem Sawickim w Centrum Programowym PiS rozmawiali europosłowie tej partii: Janusz Wojciechowski i Zbigniew Kuźmiuk.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t155438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ras;pis;chce;by;polacy;zostali;w;domach,41,0,898857.html) Dla PO cztery lata to za mało. Chcą więcej Poseł PO Ireneusz Raś uważa, że jego partia powinna ponownie wygrać wybory i budować Polskę przez kolejne 4 lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t130693.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dlaczego;pis;nie;chce;debaty,89,0,898649.html) _ Chocholi taniec _ PiS. Bo nie chcą debaty Adam Hofman uważa, że na radzie nie ma sensu debatować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;i;pawlak;jednym;glosem;to;jeszcze;debata,241,0,898033.html) Tusk i Pawlak jednym głosem. To debata? Politycy rozmawiali m.in. o stanie polskiej gospodarki, rynku pracy, zmianach w systemie emerytalnym i przywilejach mundurowych.
Tagi: wybory 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz