Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Decyzja ws.ekstradycji Polańskiego w styczniu albo lutym

0
Podziel się

Szwajcaria może podjąć decyzję w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego do
Stanów Zjednoczonych w styczniu albo lutym - podało w czwartek szwajcarskie ministerstwo
sprawiedliwości.

bEgwYhqZ

Szwajcaria może podjąć decyzję w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych w styczniu albo lutym - podało w czwartek szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości.

"Właśnie przygotowujemy naszą decyzję - powiedział agencji AFP rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli. - Może ona zapaść w styczniu, ale także w lutym. Nie jestem w stanie tego powiedzieć".

Rzecznik odmówił odpowiedzi na pytanie, czy władze szwajcarskie poczekają z decyzją w sprawie ekstradycji reżysera na wyrok Sądu Najwyższego Kalifornii w Los Angeles, który 22 stycznia ma orzec, czy Polański może być sądzony zaocznie.

bEgwYhrb

Obrońca Polańskiego Chad Hummel zwrócił się w środę do sądu w Los Angeles, aby wyrok w sprawie reżysera został wydany zaocznie. Przesłuchanie w tej sprawie wyznaczono na 22 stycznia.

Słynny reżyser przyznał się w 1978 roku do seksu z trzynastolatką, po czym zbiegł z USA przed wydaniem wyroku przez sąd. We wrześniu 2009 r. został aresztowany w Zurychu na mocy wydanego w 2005 roku międzynarodowego nakazu aresztowania. Obecnie przebywa w areszcie domowym w Szwajcarii w oczekiwaniu na orzeczenie w sprawie ewentualnej ekstradycji do USA. (PAP)

mw/ ro/

5427382 arch.

bEgwYhrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)