Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Demonstracje w Egipcie. Wojsko użyło siły

0
Podziel się

Protestujący w Kairze domagają się dalszych refom politycznych w kraju. Żołnierze rozpędzili wiec strzelając i używając paralizatorów.

Demonstracje w Egipcie. Wojsko użyło siły
(PAP/EPA)
bEggXtyZ

Protestujący w Kairze domagają się dalszych refom politycznych w kraju. Żołnierze użyli pałek, by rozpędzić wiec.

Manifestanci domagali się wprowadzenia głębszych reform politycznych, w tym po raz kolejny - całkowitej rekonstrukcji rządu. Najwyższa Rada Wojskowa, która objęła władzę po prezydencie Hosnim Mubaraku, poinformowała, że nie wydano rozkazu szturmu na protestujących. _ To, co wydarzyło się zeszłej nocy...było wynikiem nieumyślnej sprzeczki między policją wojskową a dziećmi rewolucji _ - oświadczyła Rada, według państwowej agencji informacyjnej MENA.

Jak twierdzi jeden z demonstrantów, żołnierze użyli pałek i paralizatorów elektrycznych przeciwko protestującym. _ - Sądziłem, że nastąpią zmiany. Chciałem dać rządowi szansę, ale nie ma nadziei, kiedy u władzy jest ten reżim _ - powiedział Aszraf Omar.

bEggXtzb

[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t133694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cios;obamy;w;kaddafiego;ludzie;uciekaja;z;libii,209,0,784849.html) Cios Obamy w Kaddafiego. Ludzie uciekają z Libii
Najwyższa Rada Wojskowa obiecała reformę konstytucji, która ma pozwolić na przeprowadzenie w ciągu sześciu miesięcy wolnych i sprawiedliwych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Komisja pracująca nad poprawkami do konstytucji wkrótce zakończy prace. Zmiany mają zostać zatwierdzone w referendum, które ma odbyć się w ciągu dwóch miesięcy.

Demokracja w Egipcie. Zobacz reportaż France24English:

Do manifestacji doszło dokładnie dwa tygodnie po rezygnacji z urzędu prezydenta Mubaraka, który ustąpił 11 lutego pod naciskiem masowych protestów. Kilka tysięcy Egipcjan zebrało się na placu Tahrir w Kairze, by świętować zwycięstwo rewolucji, ale też by domagać się odejścia premiera Ahmeda Mohammeda Szafika i jego rządu oraz utworzenia nowego gabinetu składającego się z technokratów.

W skład nowego tymczasowego rządu, przekształconego we wtorek, wciąż wchodzi kilka osób z ekipy Mubaraka. Nowe władze zapewniają, że nie chcą wracać do przeszłości i będą prowadzić walkę z korupcją.

bEggXtzh

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t95675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipcjanie;chca;nowego;rzadu;technokratow,221,0,784605.html) Egipcjanie chcą nowego rządu technokratów Kilka tysięcy osób zebrało się na placu Tahrir w Kairze, by świętować rewolucję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t100841.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;oskarza;koptow;odrzuca;zarzuty,29,0,784413.html) Al-Kaida oskarża Koptów. Odrzuca zarzuty Ajman al-Zawahiri zaprzeczył że, Al-Kaida była odpowiedzialna za zamach w Aleksandrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t132398.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tlumy;na;ulicach;jemenu;i;egiptu,243,0,776691.html) Tłumy na ulicach Jemenu i Egiptu Morderstwo egipskiego księdza i śmierć dwóch osób w Jemenie wznieciły falę nowych protestów.
bEggXtzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)