Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Detroit Electric będzie produkować samochody elektryczne w Chinach

0
Podziel się:

Holenderska firma Detroit Electric produkować będzie w Chinach samochody
o napędzie elektrycznym - zapowiedziano w piątek w Szanghaju.

Holenderska firma Detroit Electric produkować będzie w Chinach samochody o napędzie elektrycznym - zapowiedziano w piątek w Szanghaju.

Detroit Electric sprzeda chińskiej firmie Dongfeng Motor licencje na technologie napędu elektrycznego - zapowiedział prowadzący rozmowy w Chinach prezes DE Albert Lam. Nadal trwają dyskusje na temat stworzenia spółki o kapitale mieszanym, mającej masowo produkować lub montować w chińskich zakładach samochody o napędzie elektrycznym - zakomunikował Lam, nie ujawniając jednak finansowych szczegółów transakcji. Zaznaczył jednak, iż jeśli kontrakt zostanie sfinalizowany, Detroit Electric stanie się pierwszym masowym producentem samochodów o napędzie elektrycznym, mogących przejechać bez doładowania aż 325 kilometrów.

Wcześniej Detroit Electric zapowiadała zawarcie podobnej umowy z malezyjskim koncernem samochodowym, produkującym rodzime auto Proton.

Chiński koncern jeszcze w zeszłym roku natomiast zapowiadał przystąpienie do masowej produkcji samochodów o napędzie hybrydowym - pierwsze takie pojazdy miałyby pojawić się na rynku chińskim już w grudniu br. Dzięki bateriom byłyby one zdolne do przejechania ok.stu kilometrów - następnie mogłyby przechodzić na napęd konwencjonalny.

Drugi już w historii motoryzacji koncern Detroit Electric został powołany w 2008 roku w holenderskim mieście Damwoude. Twórcy spółki zakupili prawo do korzystania z nazwy, odwołującej się do działającej w USA firmy, produkującej od 1907 roku samochody o napędzie elektrycznym. Takimi samochodami jeździli wówczas m.in. Thomas Edison czy John D.Rockefeller, żona Henry'ego Forda i inne znane osobistości amerykańskie. (PAP)

hb/ ro/

4270937

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)