Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Do końca kwietnia wstrzymane wydobycie w oddziale ZG Rudna

0
Podziel się:

Wydobycie w oddziale G-22 Zakładów Górniczych Rudna w Polkowicach
(Dolnośląskie), gdzie 30 grudnia doszło do bardzo silnego wstrząsu, będzie wstrzymane do końca
kwietnia. W wyniku wypadku zginęło trzech górników, a 11 doznało lekkich obrażeń.

Wydobycie w oddziale G-22 Zakładów Górniczych Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie), gdzie 30 grudnia doszło do bardzo silnego wstrząsu, będzie wstrzymane do końca kwietnia. W wyniku wypadku zginęło trzech górników, a 11 doznało lekkich obrażeń.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) w Katowicach Jolanta Talarczyk, we wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie komisji do zbadania przyczyn i okoliczności tąpnięcia, którą powołano tuż po wypadku.

"W pierwszym etapie prac komisji zapoznaliśmy się ze skutkami tąpnięcia. Obejrzeliśmy wyrobiska i uznaliśmy, że maszyny i urządzenia nie miały związku z wypadkiem. Można je będzie wycofać. Wydobycie w oddziale G-22 będzie wstrzymane do końca kwietnia, czyli do dnia zakończenia prac komisji, która musi ustalić wnioski dotyczące nie tylko przyczyn, ale także prognozy na przyszłość i skutecznej profilaktyki" - powiedział Mirosław Koziura, wiceprezes WUG oraz przewodniczący komisji.

Postanowiono również, że 11-osobowa komisja będzie pracowała w dwóch grupach. Jeden zespół zajmie się geomechaniczną analizą przyczyn wstrząsu i tąpnięcia, drugi zaś wypracuje prognozę podobnych zdarzeń w przyszłości.

W Okręgowym Urzędzie Górniczym we Wrocławiu nadal trwają przesłuchania świadków wypadku. W sumie komisja przesłucha 25 osób.

Do samoistnego bardzo silnego wstrząsu górotworu doszło 30 grudnia na głębokości 1000 metrów w ZG "Rudna" w Polkowicach (Dolnośląskie). Na miejscu zginęło trzech górników, pracowników KGHM Polska Miedź SA. 11 górników zostało lekko rannych, dwóch wymagało hospitalizacji.(PAP)

pdo/ malk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)